Yeni Kişisel

Bilgilendirme

Merhaba beni takip eden değerli kullanıcılar,

Bu yazımda yılın sonuna doğru üç surprizi sizlere duyurmak adına yazıyorum.

Öncelikle websitemin tasarımını değiştirerek yeni yıla girmek istiyorum genelde yılda 2 defa tasarım degistirdigimi düşünürsek bu benim için bir önemi olmadığını lakin sizler için önemli olacağı nokta temayı sizlerinde kullanabileceği seviyede gelistirip paylaşmam olacaktır.

İkinci yeniliğim bir süredir wordpress emlak teması yapımı ile uğraşıyorum halen istemiş olduğum tasarım olmadığı ve kullanmış olduğum açık kaynak kodlu emlak eklentisinin veriminden şikayetçi olduğum için bunu belki biraz daha ileri dönemlerde site üzerinde göreceksiniz. Ayrıca halen ücretsiz mı yoksa ücretli mi yayinlasam diye düşünmüyor da değilim. Açıkçası zamanınızı buna yatırıp ücretsiz paylaşım yapmak emeğinin karşılığını vermiyor lakin burada ücretsiz sunulmuş bir şeyin karşı tarafa yapılmış iyilik temasını da beslediği için bir nevi dünyevi mı yoksa ahiri mi diye insanin içinden çıkılmaz boyutları düşünmesine teşvik edebiliyor. Hatta birçok planladığım şey bu sebeple çıkmıyor. Çıkanları da sağolsun bir grup hackleyip kırıyor. Bu da bir sonsuz döngüyü oluşturuyor. 🙂

 

Üçüncüsü ise bir ücretsiz php e-ticaret scritpi mi yoksa WordPress konusuna dayanan bir eğitim seti oluşturmak mı ? Bu iki sorunun arasında kaldım. İkisi de yine emek zaman işi. Bir de karşı tarafın beğenisi diye bir durum var. Hani kişisel olarak felsefem bildiklerini anlat gerisini boşver anlayisini benimsesemde bazen her insanda olabileceği gibi moralinizi bozacak tiplerde yorum veya ona benzer dönüşler gelebiliyor. Bu da istemsiz sizin bunları gerçekleştirme isteğinizi kiriyor.

 

Neyse her zaman dediğim gibi bu blog üzerinde paylaşacaklarımın çoğu ücretsiz olarak sunulacak. Lakin yine bu yazıda da belirtmek isterim bu işlerinde bir emek zaman olduğunu ve bazı şeylerinde dünyada takas usulu işini sonlandırıp parayı bulan Lidyalılar sayesinde para olduğunu belirtmek isterim.

 

Sağlıcakla kalın okuyan herkese teşekkür eder ileriki günlerde gelecek yeniliklerde görüşmek dileğiyle.

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz