Yeni Seo

Domain ve Page Authority Nedir

SEO denilince artık bakmamız gereken bir değer kriteri de domain ve page authority olmuştur. Kısa kısa açıklamaya çalışırsak domain otoritenizle sayfa otoritenizin 100 üzerinden almış olduğu derecelendirme denilebilinir.

Bu derecelendirme önemlidir. Sıranızın etkisinde büyük bir önemi vardır. Öncesinde benim skorlarım domain otoritem 35 sayfa otoritem 48 ken , wordpress seo sorgusunda 3-4 sayfam ilk sıralarda çıkmaktaydı. Hatta örneğini yazının sonuna ekleyeceğim. Önemini kavramak adına 🙂

Domain Authority Nedir?

Alan adımınızın almış olduğu otorite puanına denir. 100 üzerinden ne kadar yüksek bir puan almışsanız o kadar iyi demektir.

Domain Authority Nasıl Yükselir ?

Özgün ve kullanıcılara faydalı bir yazı ile paylaşımların artması, ziyaretçilerin sitenizde ortalama ziyaret süresinin artması, c klass iplerden backlink alımları bence ekstra olarak youtube da mesela konulu video çekiyorsanız altına konu linki ekleyerek de otorite puanınızı yükseltebilirsiniz.

Domain otorite puanınız altmış günde bir değişmektedir.

Page Authority Nedir?

Aslında mantıken aynı şeydir tek farkı sayfa sayfa değerlendirme derecelendirmesine tabi tutulmasıdır. Aslında bizler içinde bir avantajdır. Nedeni de şudur. Mesela iyi bir özgün yazı yazmışsınızdır fakat alan adınız yeni ve haliyle alan adı otorite puanınız düşükse öne çıkmanız engellenebilirdi fakat işte burada sayfa otoritesi  devreye girmektedir.

Bunun sayesinde de iyi bir yazı ile paylaşımların artması, kullanıcının o sayfada ortalama ziyaret süresini uzun tutması sayfa otoritenizi yükseltecek ve arama motoru sıralamarında yerinizi korumanızı sağlayacaktır.

Şimdi de benim geçmiş yıllarda yazdığım yazıların sıramalası. WordPress seo sorgusunda listelemenin ekran görüntüsüdür.

 

 

domain otoritesi

 

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz