Yeni Hosting, manset2

En İyi Hosting Firmaları

Bu yazımda sizlere en iyi hosting firmaları, kişisel deneyimlerime göre listeleyeceğim. Burada yapacağım liste tamamıyla fiyat performans bakımından oluşturulmuş listemdir. Daha iyi bir performansa sahip olup listede yer almayan veya Türkiye’de en iyi hosting firması olup liste başı olmayan bir listede olabilir. Kişiye göre değişebilir kısacası.

Sıralamayı oluştururken sunucu yanıt sürelerini de göz önünde bulundurmayı ihmal etmedim. Evet şimdi siteden siteye kullanılan tema ve isteklere göre değişebilir diyenleri duyabiliyorum fakat hepsinde de aynı şekilde test edilip birden fazla yapılan testlerin sonucunda alınan ortalamaya göre listeleme yapmaya özen gösterdim.

Ayrıca olarak tabiki kullanıcı yorumları geri dönüşlerini de göz önünde bulundurmamız gerektiğini düşünerek ve bu durumuda işin içine katarak listeledim. Evet bu kadar uzatma yeter ve bana göre en iyi hosting firmaları olan liste aşağıdaki gibidir.

Bu arada en iyi hosting firmaları yabancı lokasyon olarak hangileri merak edenler en iyi hosting firması sitesini ziyaret etmesini tavsiye ederim.

En İyi Hosting Firmaları

  1. Veridyen : Sunucu yanıt sürelerinin iyi olması, ekonomiklilik esasını güderek hizmet vermesi ve ayrıca müşteri memnuniyetine göre düşünerek listemde ilk sırayı kendilerine vermeyi düşündüm. Kendim bizzat bir müşterisi olarak test etmediğim firma olsa da çevremdeki kullanan kişilerden aldığım bilgi ve kendimin de yardımcı olma durumu nedeniyle test etme fırsatı bulduğum hosting firmasıdır. Umarım bu başarılı hizmet anlayışını gelecek yıllarda da sürdürür.
  2. Güzel Hosting : Kısaca adı gibi hizmet veren firmadır. Gerçekten de güzeldir. Müşterileri tarafından beğenilir. Kendim de test etme fırsatı bulup beğendiğim firmadır. Listenin birinci sırasında da yazılabilir fakat iki tane birinci yazamayacağım için kendilerine ikinci sırada yer vermeyi düşündüm.
  3. Turhost  : Fiyat olarak ilk iki firmaya göre pahalı ama kalite açısında da diğerlerine göre taviz vermeden çalışan burada sorun yaşamanız dahilinde destek ekibi ile sorunlarınızın kısa sürede çalışması ile uğraşan bir firma olma nedeniyle kendilerine üçüncü sıradan yer verdim. Adaletli davranmayı ve benim de sistemleri test edip bana sunmuş olduğu hız kullancı deneyimi gibi durumları düşünerek sıralamaya dikkat ediyorum. Ekstra olarak turhost da beğendim e-postalarınızın spama düşmemesi için çalışmaları olması ve 1 hesaptan saatlik olarak 100 eposta gönderimi ile sınırlandırması ( bu her paketinde geçerli midir bilmiyorum ama kendi sitelerinde okuyup aldığım bir bilgiyi aktardım).
  4. Natro : Özellikle son yıllarda müşterilerinin bıktığını gördüğüm duyduğum firmadır. ADI yeter tabirinin vücut bulmuş hali gibi yaşamına devam eden Natro, pahalı olarak listeledeği ürünleri ile bir kesimi mutlu ederek kendilerine de adalet kapsamı çerçevesinde dördüncü sırada yer verdim. Bana kalsa sondan birinci olur. Nedeni de ekonomiklillik ve verimlilik gütmeyen bir firmanın benim listemde yer almasını istemediğimdendir. Paranız varsa daha iyi seçenekleri bulunduğunu da belirtmek isterim. Zaten daha çok orta ve büyük firmalara hizmet etmektedirler. Belki de bunun rahatlığıdır. O kadarını bilemeyeceğim için birşey dememeyi tercih ediyorum.
  5. IHS Telekom : Herkesin belki bilmediği fakat hizmetleri ve kendi için yazılım grupları oluşturup hizmet vermeyi amaçlamış bir hosting firmasıdır. Kendileri fiyat performans bakımından halen yeterli seviyede görmesem de hizmet ve memnuniyet sağlaması amacı ile hareket etmeleri, kullanıcılarında da açıkcası çok eksi yorumları duymamam listemde yer verme nedenim olmuştur.

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz