Yeni Seo

Google Seo Önerileri

Bu yazımda sizlere google seo önerileri hakkında tecrübelerimi paylaşacağım.

Öncelikle halen işe yarayan yazıyı gizleme ile açıklama paragraflar ekleme diyebilirim.

Evet belki bu bir risk fakat sizlere bu konuda örnek sunabilirim. Bu tekniğin halen çalıştığına dair. Tek püf nokta şu bence css de display:none ile kapatmadan yapmak gerekir.

Bu biraz teknik seo tarafını ilgilendiren konu ama bilgilendirmek sizlerle paylaşmak istedim.

İkinci önerim, konu ile alakalı bir alan adı almanız size yarar sağlayacaktır.  Jenerik olması daha da avantaj sağlayacaktır.

Bu başta belirttiğim noktalar belki bazı kişiler tarafından yalan söylüyorsun öyle birşey yok artık diyebilirler fakat çok açık söylemek isterim ki bu bir sektör haliyle kimsenin size uyguladığı taktiği açıklamasını beklemeyin.

Benim bu durumları sizlere belirtmemin amacı da başta söylediğim gibi yaşanmış ve görmüş biri olarak paylaşıyorum.

Neyse bundan sonra çoğu kişi tarafından kabul edilen olaylara değineyim.

AMP sayfalarınız kesinlikle olsun. WordPress kullanıyorsanız buradan indirip kurabilirsiniz.

Mobilde hız sorunuza dikkat edin. Bunu ben demiyorum. Google pagespeed sayfasında belirtiyor. Temmuz 2018 den sonra sıra yükselmesi ve düşmesi bu sebeple gerçekleşecek.

Yazınız eski ve sıra kaybetmesi sürekli gerçekleşiyorsa yazının yayımlanma tarihini günümüz tarihlerine getirerek güncelleyin. Bakın yazıyı güncelleyin demiyorum. Yayımlanma tarihi diyorum.

Yazıda görsel barındırmak size ayrı avantaj sağlayacaktır. Bu 2016 dan sonra seo çalışmaları kapsamında önerilmektedir. Avantajı hem gelen kullanıcının ortalama ziyaret süresini arttırma işlemini hem de hemen çıkma oranını düşürecek durumdur.

Search Console kullanımı bilin. Bunu deme nedenim veri işaretleme yaparak zengin kart oluşumu sağlayabilirsiniz böylelikle sıralamalarda 1.sırada olmasanız bile zengin kart ile onun üstünde çıkabilirsiniz.

Bu google seo önerileri biraz üst perdeden oldu.  Bundan dolayı dilerseniz seo önerileri yazımı okuyabilirsiniz.

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz