Yeni WordPress, Seo

Neden Seo Yaptırmalıyım ?

Günümüzde trend haline gelen SEO kelimesi haliyle insanların aklına Neden Seo Yaptırmalıyım? sorusunu da akıllara eklemiş oluyor.

SEO , yaptırmanın o kadar fazla nedeni varki saymaya başlasak sabah olur ( Say lan o zaman ) Hani ticari yaklaşımdan ziyade, aslında birçok konuları takip ederek google  da bedava yükselme işlemlerinize de gerçekleştirebilirsiniz.

İlk öncelikle seo kaç çeşit ondan biraz bahsedeyim.  Üç çeşit seo vardır. Bunlar, temel seo, teknik seo ve içerik seo su diye ayrılır.

Temel Seo

Adı üzerinde olan, genelde seo skorunu öğrenme sitlerinde tespit edip çoğunu uygulayabileceğiniz noktalara denilir.

Teknik Seo

Bu biraz kod mod işlerinde gerekli olan çoğu insanımızın adında dolanan örneğin temiz kodlama gibi işlemlerin devreye girdiği noktalar. Örneğim AMP sayfalar 2016 google beyin etkisi ile önem kazandı. AMP nedir yav diyorsanız google beye sorarak öğrenebilirsiniz.

İçerik Seo

İçeriklerimizinde bir seo değeri elbet bulunmaktadır. Genel mantık odaklayacağmız kelimeyi fazladan içerik içerisinde geçirmektir ama son yıllarda özellikle google bunun üzerinde de çalışarak artık gereksiz kelime tekrarları veya basitten içeriklere girişme google tarafından Siyah Şapkalı Seo terimi getirilmiş ve böyle davranan arkadaşlara da bu damgayı artık yapıştırmaya başlamıştır.

Google bey ne diyor derseniz. Yahu rahat olun. Yazım kurallarına dikkat edin (yani ben gibi yazmayın) özgün olun birşeyleri kopyala yapıştırma yapmayın canımı yiyin demek istiyor. Böylelerine de google bey ödül vererek Beyaz Şapkalı Seo unvanı verip kendi veritabanında üst sıralara çıkarmakla ödüllendiriyor.

 

Şimdi gel gelelim yahu biz ne dedik ne anlattık. Neden seo yaptırmalıyım yav. Ben bunun cevabını halen göremedim diyenlere. Aha da aşağıda o yazmakta.

Neden Seo Yaptırmalıyım ?

  • Reklam yerine seo üzerinde çalışarak, websitenize bedavadan trafik çekebilirsiniz.
  • Reklamı da koyarak daha fazla müşteri çekebilirsiniz.
  • Reklam maliyetlerinizin düşmesine neden olur.
  • Potansiyel kitleniz daha fazla belirgin olur.
  • Google bey sizi sever.
  • O sizi severse tanınırsınız değer görürsünüz. İş yaparsanız.
  • Al işte başka aklıma birşey gelmedi demek ki sabaha kadar saymak bu kadarmış

Şimdi de ağırlıklı olarak WordPress Seo Önerileri desemde bu yazıma da bakarak konu hakkında biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz