Yeni WordPress, manset2, Seo

WordPress Seo Hataları

WordPress, günümüzde yaygın kullanılan açık kaynak kodlu sistem olduğu ve kendim de bu altyapıyı kullandığım için wordpress kullanıcılarına wordpress seo hataları konusunda bilgi vereceğim.

WordPress Seo Hataları ve Seo Teknikleri

İlk öncelikle seo tekniklerinde bilgi edinmemiz lazım. Eğer bilgi edinmek istiyorsanız WordPress Seo Önerileri adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim wordpress seo hataları konumuza. Sırayla açıklamak gerekirse;

 1. Backlink Alımı

  Şu backlink olayı furyasını bırakın. Her yerde görüyorum zannedildiği gibi süper birşey değil hele ki konunuz dışında bir siteden backlink alımları facia sebebi olabilir.

 2. Rekâbeti Yüksek Anahtar Kelime Odaklaması

  Böyle bir intihar girişimine gerek yok. Fantezi de aramanıza gerek yok. Buna en güzel çözüm yöntemi şudur. Odak anahtar kelimesini çoğaltma taktiği. Yani bir yazı yazdınız. Örneğin odak anahtar kelimesi olarak WordPress seçtiğiniz zaten bunu seçerek intihar ettiniz.. Neyse işte mesela yazınız WordPress Seo Teknikleri ile ilgiliyse daha az rekabet olan wordpress seo için odaklama yapabilirsiniz. Hem hedef kitleye ulaşmanız kolay olur hemde wordpress arama sorgusunda yükselme zorluğundan kurtulmuş olursunuz.

 3. Sayfa içi Linkleme Yapmama

  Yapınız!!!!!!!!!!!!. Amanın kaç tane ünlem. Hemen yapıyorum. Yalnız yine bir örnek vereyim. Sayfa içi linkleme yaparken. Yazılarda birbirine bağlantılı olsun. Mesela WordPress Seo Hatalı yazımı ben WordPress Seo Önerileri yazıma linkleme yapacağım. Sizlerde konu hakkında yazılarla linkleme yapın. Arama motorları bunu sever.

 4. Üyelik Kapatma

  Şu üyelik olayını kapatın. Spam yeme gibi birçok sorunun başı olan WordPress Üyelik sistemi. Tamamıyla lanet olası birşey. Kullanmayacaksınız kapatın gitsin.

 5. Seo Dostu URL Kullanmama

  Admin panelinizde “ayarlar” bölümünde “kalıcı bağlantılar” kısmınızı kontrol edin. Eğer ayarlanmamışsa girdiğiniz sayfada yazı ismini seçerek kaydedin. Tebrikler artık Seo Dostu URL kullanmaya başladınız.

 6. URL ile uyumlu Anahtar Kelime Kullanmama

  Bağlantılı olsun diye alt alta yazma gereği duydum. Şimdi yine benim yazıdan örnek vermek gerekirse arkadaşlar. WordPress Seo Teknkleri – Seo Hataları diye yazdım. Şimdi ben bunu neden yazdım ne için yazdım 😀 😀 😀 Neyse don lastiği gibi konuyu uzatmadan url otomatik yazı başlığınızı alır benden örnek vermem gerkeirse işte yazan başlığım gibi wordpress seo hataları içerdiği için eğer geniş kitle hedefliyorsam ucu açık olması adına wordpress seo anahtar kelimesini kullanmam gerek. Yok ben daha basit hızlıca birinci sayfa istiyorum diyorsan wordpress seo hataları uygun bir tercih olacaktır.

 7. Başlık

  Yani süper üçleme gibi oldu ama içerik seonun en önemli noktası. Başlık, Url yapısı ve seçtiğin anahtar kelimeden ibarettir. Ben tersten bir üçleme yaptım ama olsun sonuç olarak aynı kapıya geldik. Evet arkadaşlar başlığımızı güzel kullanmalıyız. Örneğin yine yazımdan yola çıkmam gerekirse Ben WordPress Seo Teknikleri WordPress Seo Hataları diye de yazabilirdim ama şöyle birşey var arama motorları başlıkta tekrar eden kelimeleri sevmez ondan dolayı bende  Seo Hatalarını kullandım. Sizlerde yazarken buna dikkat edin.

 8.  İçerik

  Kopyala yapıştır yapmalıyım. Yazıları çalmayalım. Özgün olalım. Bu da  ayrı bir önemli nokta. Belki birkaç kelimeyi değiştirerek arama motorunda üste çıkarsınız özellikle arama sorgusunda yüksek yazıları çalarak. Lâkin bir gerçek var elinde sonunda dibe bir gün boylayacağınız garantidir.

 9.  Görsel Kullanmama

  Etkisi büyük olmasa da sizlere artı sağlayacak bir nimetden yararlanmamakta hata olur. Kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. İlk öncelikle, görsellerinizi yazının bodoslama en üstüne koymayın. Bundan vazgeçin. Sizin bu yaptığınız büyük hareketi arama motorları botları anlayamıyor. Hadi anladı diyelim.  Örneğin yazınızda kullandığınız görsel yazı başlığınızla uyumlu değilse örneğin 2332453.jpg gibiyse geçmişler olsun. Birde buna alt etiketi kullanmamışsınız ayrıca geçmiş olsun. Bakın burada da görseller konusunda kombo yaptık. İşte bunlara dikkat edin. WordPress de alt etiketi tanımı alternatif metin tanımlıyor. Oraya yine yazınız ve görselinizle uyumlu bir yazı yazabilirsiniz ve bu hatadan da kurtulabilirsiniz.

 10. Sayfa Boyutu

  Evet arkadaşlar, altın bilgilerimize devam ederek sayfa boyutlarımıza da dikkat ederek ilerliyoruz. Eğer kullandığınız temalar devasa büyüklükteyse WordPress Super Cache eklentisi veya bunları sıkıştırma .gzip yollarına başvurarak boyutumuzu olabildiğince küçültüyoruz. Sayfa boyutu sayfa hızımızı etkileyeceği için bunu da ayrı başlık adı altında belirtmeme gerek yok. Birde ekstra olarak yazı kod oranı dediğimiz etken var. Bu da söylediğim gibi yazılarınızın toplam boyutu ile kodlarınızın boyutu oranı ile ilgilidir. Çözüm olarak yazı yazmanız gerekmektedir.

 11. Bonus

  Hızlı yükselmek için Youtube da konu hakkında video ekleyebilir açıklama kısmına da kendi yazı linkinizi vererek temiz bir işleme imza atabilirsiniz.

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz