Yeni Seo, WordPress

WordPress Seo Önerileri

WordPress seo önerileri de aslında  temel seo önerilerinden geçmektedir. Kısaca temelde seo bilgilerin üzeirne wordpress seo önerileri okuyarak bir numara…

Merhaba arkadaşlar Seo önerileri aslında wordpress için seo önerilerinden bahsedeceğim.
Wordpress seo önerilerinde dikkat etmemiz noktalar aslında temel seo noktalarına dikkat etmemizden geçiyor.

Wordpress Seo Önerileri

WordPress Seo Önerileri

Kısaca şimdi wordpress seo önerileri denilen noktalardan bahsedeyim.

WordPress Seo Önerileri

Arama kriteri

Bunu ben kendim diyorum. Yani buradaki amaç şu . Şimdi bir yazı yazacağız hedefimiz bunu diğer kullanıcılar nasıl sorguluyor onu öğrenmemiz  gerek. İşte bu yüzden arama kriterlerine bakıp ona göre bir başlık bir odak kelime noktasına yoğunlaşmalıyız.

Bunları demişken de biraz içinde açmak istiyorum.

  1. Başlık atarken en çok aranan sorgulara yakın başlıklar atalım. Böylelikle o rekabetçi ortamdan müşteri çekebiliriz kendimize.
  2. Başlık atarken dikkat etmek yetmez etiketlerimizi odak anahter kelimelerimizi de buna göre yoğunlaştıralım.

Sayfaiçi Linkleme

Bunu ben Adım Adım Seo kitabı ile keşfettim. Gerçektende işe yarayan bir nokta. Bu arada temel giriş noktlarına değinmedim ama head etiketlerindeki meta değerlerimize de dikkat edelim. O konuyla ilgili ayrı bi yazı yazmayı düşünüyorum. Şimdilik temelde wordpress seo önerileri almanız yeterli. Sayfaiçi linkleme derkende bi yazı yazarken diğer yazmış olduğunuz yazılara linkleme vermeniz sayfa içi linkleme olur ve bu güzel birşeydir.

Başlıklama

Başlıklar vermeniz seo için yine ayrı bir güzelliktir. Yani bir paragraf yazarken yazdıktan sonra başka bir konuya geçerken bir başlık artık ataverirsiniz.

Toplam Kelime Sayısı

Bu da önemli bir diğer nokta. En az 300 kelime yazmaya bakalım. Tabiki her konu 300 kelime çıkamayabilir ama seonun temel noktalarından biri de bu. Bu yüzden hatta iş kolu  var . İçerik editörü diye. Onlar boş durmaz. Öyle birine vererek sizlere 300 kelimeyi 3.000 kelime bile yapabilir. He o kadarı da bir artı sağlar mı orasını bilemicem.

Bağlantılar verme

Aslında sayfa içi linkleme yapmanın  yanında sayfa dışı linkleme yapmakta denilebilir. Ki öyledir zaten 😀 Dikkat etmeniz gereken nokta sakın sayfa başlığınızla verdiğiniz dış linkin adı aynı olmasın. Örnek veriyorum ; Sony Xperia M4 Aqua Fiyatları yazı başlığımız siz bunu birde dış link verdiğiniz adına da bunu koyarsanız seo iptal olur. 😀

SSL Sertifikası Alma

Yeni Google Bey in düzenlemesi ile zorunluluk haline teşebbüs ettirdi. Haliyle SEO’sal çalışmalarımıza olumlu etki getireceği için ücretli ve ücretsiz ssl sertifikası alıp kurabilirsiniz.

Özgün Yazı

Artık Google bey affetmiyor yapay zekası günümüzdeki gerçek zekalardan çok daha üst noktalara gelmiş durumda dermişim. Yok o kadar da değil ama yine de eski saçma sapan tekniklere boyun eğen Google bey artık affetmiyor bu yönden ben ve benim gibi özgün içerik arkadaşlar içinde güzel bir durum. Sizlerde özgün olun.

Şu eskiden boyun eğen derken onu da burada açayım dedim. 12 yaşlarım yeni bitmiş WordPress e yeni geçmiş biri olarak yazı çalıp birkaç cümleyi değişitrip piyasaya sürme gibi bir manyaklığım vardı ve o kadar tutmuştu ki blogumum pageranki 3 e çıkmıştı. Bence  o yaşlarda yaptığım en güzel işlerdendi. Günlük 300 tekil ziyaretçi ben için yeterliydi. Yazı çalmanın tek artısı o zamana göre pagerank değeri olmuştu herhalde. Sonrasında zaten herşeyi ücretsiz kullandığım için daha fazla dayanamayan ücretsiz hostingim iptal olarak hayatına son vermek zorunda kaldım. Hayır, zaten o son vermezseydi ondan sonra da son veren co.cc ekibi yüzünden yine açıklarda kalacaktım.

Odakladığımız Kelimeleri Belirginleştirme

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, böyle seocu takılan seo yapan websitelerde de çok görebileceğiniz yazılarda bazı kelimeler kalın yazılmış bazıları italik yapılmış bazıları da altı çizilmiş gibi kimileri için absürd hareket kimileri içinse bir teknik. Sizlerde böyle yaparak en azından içinizi rahat ettirebilirsiniz.

Şimdi de seo önerileri dışında birde yapmamanız gereken birkaç şeyden bahsedeyim.

  • Backlink abanmayın. Heleki ücretsiz backlinklere dikkat. Riske girmenizin anlamı yok. Uzun sürsün yükselme işleminiz ama bir backlink uğruna hayatınızı kaydırmayın. Örneğin bir bakmışsın tavana çıkmış bir bakmışsın tabana çakılmışsın misali.
  • Yazı çalmayın. Zaten bunu başlıklar içerisinde belirttim. Çok birşey söylemeye de gerek yok. Kendiniz olun ya yazın.
  • Odaklama kelimeleri çok abartmayın. Bazı arkadaşlar odaklama kelimlerinde abartarak 10-15 kelime bir yazı için odaklıyor. Kardeşim sen ne yapıyon ben derim. Google Bey ise iyi akşamlar der benden söylemesi.

 

Temelde seo bilgileri için bu kitabı alıp okuyabilirsiniz. Tıklayınız

 

 

 

Yazıyı paylaş

Yazar Hakkında

Murat Büyükkahraman

Compassionate entrepreneur on a mission to end homelessness. #jshomes Javascript, tech education, electronic music, photography, film, viral apps.

Bunlarıda Okuyabilirsiniz